ZAPOJ SA!

Pridaj sa do tímu dobrovoľníkov a staň sa súčasťou toho,

čo Boh v našej generácii na Slovensku robí!

KRISTUS MESTU

HOSTIA

Tento rok na Turbulencii privítame vzácne osobnosti

zo Slovenska aj zahraničia. Nenechajte si ujsť ani jedno stretnutie! Veríme, že si to užijete, budete požehnaní a zažijete HO!

 
JÜRGEN EISEN

Jürgen je pastorom Equippers Berlin. Po pastorovaní zborov v Anglicku, Dánsku a Nemecku prežil povolanie založiť dynamický zbor v jednom z najsekulárnejších miest na svete. Má vášeň pre zakladanie cirkevných zborov, coachuje zakladateľov a roky viedol sekciu zakladania zborov v nemeckom letničnom hnutí. Je lídersky zapojený v kľúčových iniciatívach pre budovanie lídrov a zakladanie cirkví v Európe (Exponential Europe, Dynamic Church Planting International, National Church Planting Process, John Maxwell Team). Jeho službu sme mohli zažiť na Turbulencii minulý rok, kde bol pre nás veľkým požehnaním. Jürgen so svojou manželkou Miriam aj štyrmi synmi žije v Berlíne.

 

JOHN ANDREWS

11. mája 2002 slovenskí hokejisti porazili vo finálovom zápase majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v švédskom Göteborgu Rusov a stali sa majstrami sveta (doteraz naše jediné zlato). Kým naši chalpci strieľali puk do brány, mladý oduševnený írsky kazateľ sa usilovne snažil kázať na jednej z prvých Turbulencií v Nových Zámkoch! Jeho slová neboli prerušované výkrikmi “amen” ale “gól” . Po 17 rokoch bude Dr John Andrews na Turbulencii opäť a my znova očakávame víťazstvo! John je dynamický spíker, učiteľ s prorockým pomazaním a nekonvenčnou múdrosťou. Bol pastorom vplyvných zborov v UK a riaditeľom biblickej školy. Má PhD z dejín letničného hnutia v Británii a je autorom 13 kníh. Dnes je súčasťou vedenia One Church a intenzívne cestuje po celom svete, kde vášnivo vyučuje Božie slovo a inšpiruje generáciu Ježišových nasledovníkov. John je ženatý s Elainou, spolu majú tri deti a dvoch psov.

 

MILAN PRESBURGER

Milan je dynamický komunikátor a dlhoročný pracovník s mladými ľuďmi. Vyštudoval masmediálnu komunikáciu v Prahe. Od roku 2006 spolu s manželkou Judy vedie campus Kristus mestu v Nových Zámkoch. Má vášeň pre mladú generáciu. Bol dlhoročným riaditeľom ACET SR a v tejto službe je naďalej aktívny na globálnej úrovni. V posledných rokoch aktívne cestuje ako evanjelista. Jeho služba ho zaviedla do krajín ako UK, India, Thajsko, Uganda, Rwanda či Argentína. Jeho služba je prorocká a Boh si ho často používa v daroch uzdravenia. Milan vedie Komunitné centrum Kompas v Nových Zámkoch, ktorého súčasťou je materské centrum, potravinová banka, projekt stravovania pre bezdomovcov či klub pre mladých Teen Café. S manželkou Judy a ich štyrmi deťmi bývajú v Nových Zámkoch.

 

 MIRO TÓTH 

Miro je spolu s Marti zakladajúcim pastorom Kristus mestu. Je treťou generáciou pastorov, čo prináša do jeho služby cenné duchovné dedičstvo. Od detstva bol vystavený duchovnej službe, láske k Božiemu slovu a vášni pre Božiu prítomnosť. Je žiadaným spíkrom na kresťanských konferenciách, kázal vo vyše dvadsiatich krajinách. Vyštudoval Northpoint Bible College v USA a evanjelikálnu teológiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici (PhD z urbánnej misie). V Kristus mestu založil a viedol campusy v Nových Zámkoch a Nitre. Jeho hlavnou zodpovednosťou v KM je byť apoštolským lídrom, otcom domu, vizionárom/architektom. Je riaditeľom Gateway College, vedie rôzne platformy pre vedúcich a je vo vedení ACS. V spolupráci s KM a Equippers zakladá nový zbor Equippers Budapest. Spolu s Marti majú troch synov a bývajú v Nitre.

KM WORSHIP

KM Worship je worshipová služba v Kristus mestu. Zoskupuje inštrumentalistov, vokalistov a worship lídrov v rôznych lokalitách KM. Ich vášňou je skĺbiť volanie po Božej prítomnosti s modernými výrazovými postriedkami. Hrajú súčasné chvály z dielne zahraničných formácií ako Hillsong, Planetshakers či Bethel ale aj slovenských ako napríklad BCC Worship. Líderkou KM Worship je Vlasta Poljaková, ktorá s manželom Marianom vedie campus KM v Nitre.

 

MIRO TÓTH / TRETÍ DEŇ 

Miro je frontmanom jednej z najdlhšie pôsobiacich a najznámejších worshipových hudobných skupín na Slovensku. Je kreatívnym skladateľom a majstrovským rečníkom. Vyštudoval teológiu a okrem cestovania s formáciou Tretí deň pôsobí ako jeden z pastorov v zbore ACS v Košiciach, kde medzi jeho zodpovednosti patrí práca s mládežou a služba chvál. S manželkou Nikou a troma dcérami bývajú v Košiciach. 

MIŤO BODNÁR

Miťo Bodnár je talentovaný autor a spevák so srdcom pre uctievanie. Vyštudoval teológiu, vlastní nahrávacie štúdio a spolupracoval s viacerými známymi hudobnými osobnosťami ako Majk Spirit či Richard Muller. Jeho skladba “Za slovenský národ” sa stala rýchlym hitom a veľkým požehnaním. Miťo slúži v zbore Otcov dom v Bratislave, kde s manželkou Mirkou a dcérkou žijú.

 

JARO BAČA 

Jaro je unikátna osobnosť. Je teológ, pastor, učiteľ na biblickej škole a plodný autor piesní. Pôsobí v Senici, kde vedie cirkevný zbor ACS a hudobnú formáciu Chilli. Jeho unikátnosť však spočíva v radostnom a čistom zmysle pre humor, ktorý ho v našich kruhoch urobil známym. Svojou stand-up comedy dokáže zaujať a rozosmiať publikum a vzápätí otvoriť témy horúce a vážne. S manželkou Katkou a ich synčekom žijú v Senici.